Koszulki motoryzacyjne

Nie pamiętam abym kiedykolwiek został ubrany w coś z samochodem. Obojętnie czy była to koszulka czy czapka z daszkiem Ferrari, a może raczej jej targowiskowy odpowiednik, tak jak zdarzało się to z piłkarskimi koszulkami FC Barcelony.

Nie miały one nic wspólnego z prawdziwą koszulką może oprócz napisu na plecach. Ciało strasznie się w niej pociło, a do tego śmierdziała zapachem którego nie mogę do niczego porównać. Nie miałem nigdy koszulki piłkarskiej Nike, zapewne dlatego że kibic i piłkarz ze mnie żaden. Jednak zawsze pragnąłem mieć w swojej szafie koszulki motoryzacyjne z autami które śniły mi się po nocach lub widywałem je jako mały chłopak w filmach czy w gazetach.

Wreszcie nastał ten moment kiedy zamiast zakładać to w czym podobałem się swojej mamie, zacząłem kupować rzeczy które sam chciałem nosić, a przede wszystkim koszulki z nadrukami samochodowymi. Pamiętam że pierwszą koszulkę taką jaką chciałem kupiłem w sieciówce "House", materiał był beznadziejny, po jednym praniu kołnierzyk zaczął się rozciągać, a sama koszulka skurczyła się do rozmiarów w które zmieściłaby się moja siostra. Słabo wydane pieniądze jak na pierwszy swój pierwszy zakup. Koszulka leży w szafie do dzisiaj, ponieważ nie mam sumienia jej wyrzucić — w końcu to wszystko od niej się zaczęło.

Nie wszystkie koszulki udało mi się kupić w sklepach, niektóre jak nie większość zamówiłem przez Internet, nie będąc pewnym czy materiał nie okaże się papierowy, czy nadruk nie spłynie po pierwszym praniu, mimo to widząc te rewelacyjne obrazki zaryzykowałem i do teraz nie żałuję.

1. Koszulka zakupiona w innej sieciówce, 100 % lepszej od "House". Reserved niekiedy sprowadzi ciekawe ubrania innych firm jak "Haynes", czyli znana przez wszystkich firma wydająca między innymi książki o samochodach. Materiał jest świetny, nawet jeśli na pierwszy rzut oka może wydawać się cienki. No cóż wygląd przede wszystkim.


2. Koszulka z Syrenką z internetowego sklepu www.koszulkidtg.pl, zakupiona przez moją dziewczynę na urodziny (niech mi teraz ktoś powie że dziewczyny nie znają się na samochodach). Gruby materiał, bardzo wytrzymała i świetnie leży na ciele, wielkim plusem jest bardzo dobrze szyta, co ułatwia prasowanie. Spotkałem się z takimi t-shirtami które przy prasowaniu przybierały dziwne kształty i za nic nie mogłem doprowadzić ich do ładu.

3. Kolejna koszulka kupiona w Reserved, prawdopodobnie również miała jakiś udział z firmą Haynes, jednak posiada metkę sieciówki. Materiałowo ta sama, oraz logo zaprojektowane z inżynierską dokładnością.

4. Wisienka na torcie. Czyli nowo odkryty sklep internetowy poświęcony w całości naszym polskim samochodom. W samych superlatywach można by odpowiadać o produktach z tego sklepu. Nigdy jeszcze nie widziałem tak fajnych nadruków i zrobionych w sposób, który nie wieje nudą, tylko wprowadza w stan zaciekawienia i zmusza do głębszego zastanowienia się nad tym co "mówi" ta koszulka. Przed zamówieniem całej kolekcji ubrań na www.125pe.home.pl powstrzymało mnie jedynie szybko rosnący koszt w koszyku — jednak nie obyło się bez trzech koszulek i jednej bluzy.

Zobacz również: Misja Wisła - odcinek 3


Chyba niedługo będę musiał dokupić szafę na kolejne motoryzacyjne nabytki, bo jeśli w tak szybkim tempie będą pojawiać się ubrania które tak będą się prezentować, nie będę miał innego wyjścia, a chętnie poznałbym jeszcze inne sklepy które prezentują tak wysoki poziom, jak te co przedstawiłem.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Blogi:

10 największych producentów samochodów na świecie [cz.1] Samochodowy przegląd filmowy Gran Turismo Polonia 2014 - relacja i wywiad Hungarian Drag Arena CLA - Mercedes nie dla emeryta Downsizing i koniec świata Testujemy nowy tor – jedziemy na Węgry Motowojaże: dwie stolice Dada: XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów Cultstyle 2014 Mikoszewo XX Moto Piknik No Limit – odwiedziny u starych znajomych Prawdziwe eldorado w lumpeksie Dada: Inauguracja Poznańskich Klasyków Nocą Najlepsze motoryzacyjne czasopisma Toyota pracuje nad lewitującym samochodem "King Of Germany" po raz trzeci! "Autonostalgicznie" 29. Rajd Karkonoski Pielęgnacja wnętrza, tapicerka skórzana International Sports Car Meeting - Brno 2014 Mercedes 250C (W114) Coupe - lakierowanie Plastik fantastik Nieprzewidywalne Top 5 gier wyścigowych na PS3 Stare dobre czasy

Popularne w tym tygodniu:

Renault Clio R.S. 220 Trophy – test [wideo]